Полтавці святкують Масляну

Велика культурно-мистецька програма з номерами кращих місцевих колективів та цікавими конкурсами, винагородою за участь та перемогу в яких стали смачнючі млинці, святкова торгівля та виставка декоративно-ужиткового мистецтва "Містечко майстрів" – задоволені були і дорослі, і малеча!

Привітав полтавців зі святом міський голова Олександр Мамай. Він побажав городянам здоров'я і благополуччя, тепла і затишку в оселях, привітного неба і неодмінно такого ж гарного настрою, як сьогодні! Як і годиться на Прощену неділю, мер попросив у всіх вибачення та побажав усім Божого прощення.

Відтак, разом із присутніми очільник міста взяв участь у символічній боротьбі із зимою, щоб справжня весна нарешті змогла завітати до Полтави. Також міський голова відповів на запитання представників ЗМІ, поспілкувався з полтавцями і, безперечно, нікому не відмовив у спільній фотографії!

Масляна - останній перед Великим постом тиждень (цього року з 20 по 26 лютого  - популярне народне свято, що дійшло до наших днів ще з язичницьких часів.

Протягом Масляної проводились різноманітні обряди, гостини, гуляння. Молодь, приміром, в складчину влаштовувала вечорниці, де під час гулянь "для науки" прив'язували колодки-поліна тим парубкам і дівчатам, які не одружилися в попередні м'ясниці (період від Водохреща до Масляної). Щоб відкупитись від молодіжної громади, "винуватці" ставили могорич. За іншим звичаєм, у понеділок Масниці заміжні жінки ходили по домівках та прив'язували "колодки" тим матерям, котрі не поодружували своїх дітей (звісно, тих, котрі вже були "на порі") впродовж останніх м'ясниць.

В інших регіонах наряджали таким чином "стару бабу", з якою всі танцювали, а потім проводжали з хати в сіни, а звідти заводили перевдягненого "старого дідуся", що символізувало проводи Масляної і зустріч Посту: "Масляна, Масляна, яка ти мала, - якби ж тебе сім неділь, а посту одна", - жартували люди.

Заміжні жінки влаштовували складніший обряд "колодкування": жінки йшли до корчми, або збиралися в когось у хаті, й приносили із собою "колодку" - невеличке поліно, яке обвивали полотном, прикрашали стрічками, паперовими квітами. Одна з жінок імітувала народження з поліна Колодія й з цього моменту веселе святкування вечорами тривало цілий тиждень, бо ж у понеділок "колодка" "народилася", у вівторок - "хрестилася", у середу відзначали "похрестини", у четвер "колодка" "помирала", у п'ятницю її "ховали", а в суботу - "поминали". І попри ці сумні пригоди з "колодкою", веселилися цілий тиждень однаково. Обрядова їжа на Масляну - вареники з сиром і сметаною, гречані млинці. Оскільки вареники цього тижня годилося варити щодня, то й приповідка народилася: "Вареники доведуть, що і хліба не дадуть".

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради47979290_4bb98269

 47979290_27c8d12b

 47979290_404c7382

 47979290_0633e7c0

 47979290_bf5054da

 47979290_cb28a49d

32 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов