На Полтавщині з’явиться новий регіональний ландшафтний парк

Ландшафтний парк «Кагамлицький» характеризується ландшафтною, гідрологічною, рекреаційною та естетичною цінністю

На засідання чергової сесії Полтавської обласної ради підготовлено проект рішення про організацію регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький» площею 28,15 га у м. Кременчук, оголошення заказника місцевого значення «Калениківський» (114,2 га) у Решетилівському районі та пам’ятки природи місцевого значення «Хейлівщинський дуб» (0,1 га) у Чорнухинському районі.

Про це повідомили у прес-службі державного управління охорони навколишнього природного середовища у Полтавській області.

РЛП «Кагамлицький» характеризується ландшафтною, гідрологічною, рекреаційною та естетичною цінністю, що визначають природні та ресурсні особливості території, яка виконуватиме роль ключової території по збереженню ландшафтного і біотичного різноманіття в умовах урбанізованого регіону, де виявлено регіонально рідкісні та занесені до Червоної книги України і Європейського Червоного списку види тварин і рослин.

Гідрологічний заказник «Калениківський» являє собою типовий лучно-болотний природний комплекс у заплаві лівого берега р. Псел, має високу наукову та екологічну цінність, підтримує гідрорежим річки. Відіграє важливу водорегулюючу, ресурсно-кормову та грунтозихисну роль. У заказнику науковцями виявлено значну кількість регіонально рідкісних та занесених до Червоної книги України видів тварин і рослин.

Пам’ятка природи місцевого значення «Хейлівщинський дуб» — дуб черешчатий віком близько 400 років, висотою 20 м та має охоплення стовбура 5,05м.

Після прийнятого рішення площа природно-заповідного фонду Полтавської області збільшилася на 142,45 га, а відсоток заповідності складає 4,955%.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов