У Полтаві зареєстровано більше 10 тисяч хворих на цукровий діабет

У роботі з його раннім виявленням активну участь беруть сімейні лікарі. Щороку кількість хворих на цей недуг збільшується.

З 2000-го року на базі 2-ї міської клінічної лікарні почав функціонувати кабінет діабетичної стопи, у складі якого працює судинний хірург, лікар-ендокринолог та медична сестра. Щороку в кабінеті обстежується 6-7 тисяч хворих.

При цукровому діабеті порушення трофіки нижніх кінцівок особливо актуальні, оскільки щонайменше 4-10 % хворих на діабет мають виразки стопи, які є одним із найчастіших проявів синдрому діабетичної стопи. А це ускладнення вимагає тривалої госпіталізації і реабілітації, соціальних і виробничих витрат, пов’язаних із тимчасовою непрацездатністю та інвалідизацією хворого.

Незважаючи на таку невтішну картину, ситуація все ж не безнадійна. На думку міжнародних експертів, за допомогою спеціального комплексу заходів існує можливість уникнути ампутацій майже у 85 % випадків.

Догляд за стопами і консультації пацієнтів повинні здійснюватися у профілактичних кабінетах зі спеціально призначеними для цього кріслами та обладнанням для огляду й допомоги пацієнтам. Наприклад, апаратом для нетравматичного видалення гіперкератозів і лікування дрібних травм на підошвах.

Усі пацієнти з цукровим діабетом та іншими захворюваннями, які викликають ураження периферичних відділів нижніх кінцівок, повинні кожні 3-6 місяців відвідувати кабінети діабетичної стопи, отримувати своєчасну консультацію, вміти правильно доглядати за стопами. Ускладнення діабету можна уникнути і жити як здорова людина, але тільки за умови, що хворий сам навчиться керувати діабетом. Усього цього можна навчитися у «Школі діабету», яка активно працює на базі ендокринологічного відділення 2-ї міської лікарні.

Саме там сьогодні відкрили сучасний кабінет діабетичної стопи, який оснащений новітнім обладнанням – спеціалізованим подіатричним кріслом з набором інструментів для догляду та лікування нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет. Усе необхідне було придбане для міста за спонсорські кошти, а це близько 150 тисяч гривень. Тепер там зможуть отримати медичну допомогу на вищому рівні усі хворі, які будуть лікуватися в ендокринологічному відділенні та за направленням лікаря ендокринолога.

За словами заступника начальника управління охорони здоров’я Олександра Насонова, відкриття даного кабінету – це велика заслуга як працівників ендокринологічного відділення, так і благодійників. Головне наше завдання – допомогти полтавцям у профілактиці таких важких ускладнень цукрового діабету.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов