У Полтавській області 2012 рік завершився з дефляцією 0,9%

Цінова ситуація на споживчому ринку області є стабільною та керованою

Про це повідомила заступник голови облдержадміністрації Олена Адамович. Впродовж минулого року починаючи з травня місяця ми мали дефляційні процеси, що стало можливим в основному за рахунок зниження цін на продукти харчування.

У Полтавській області 2012 рік завершився з дефляцією 0,9%.

У січні поточного року проти грудня 2012 року у Полтавській області зафіксована інфляція на рівні 100,1%. Такий же показник ми мали і на початку минулого року.

Залишилась без змін плата за житлово-комунальні послуги, у сфері охорони здоров’я та освіті. Знизились ціни у сфері транспорту на 0,3% (в Україні на 0,3%), що відбулось за рахунок здешевлення паливно - мастильних матеріалів та транспортних послуг.

Ціни на продовольчі товари у січні 2013 року, як і в цілому по Україні зросли на 0,3%.

Найбільше виросли ціни на овочі (на 8,5%) та молоко (на 2,2%). В межах 0,5% зросли ціни на хліб, макаронні вироби. Водночас помітно зменшились ціни на цукор (на 2,5%), сало (на 1,1%), яйця, м'ясо та м’ясопродукти (на 0,5%), а також фрукти (на 0,4%).

За оперативними даними у другій декаді лютого порівняно з початком року залишаються стабільними ціни на хліб пшеничний з борошна 1 ґатунку та хліб житньо-пшеничний, крупу гречану та молокопродукцію.

Зниження цін простежується на овочеву продукцію, яйця курячі, яловичину, свинину та цукор.

Незначне зростання цін відбулося на борошно (на 4,4%), макаронні вироби (на 5,1%) та олію (на 1,3%).

Облдержадміністрації надано коло повноважень щодо державного регулювання цін на продовольчі товари першої необхідності (хліб, борошно, молоко, сметану, м'ясо, яйця, цукор та олію) як на стадії виробництва, так і реалізації продукції. На сьогодні ми встановлюємо ціни для виробників продовольчих товарів. Також обмежено торговельну націнку на них на рівні 15%, а на хліб – 10%.

З метою утримання цінової ситуації на споживчому ринку керованою та передбачуваною виконавча влада використовує всі надані їй важелі впливу.

Наприкінці січня деякі виробники хліба підняли свої ціни.

З метою врегулювання цього питання проведено зустрічі з хлібопеками області. В результаті досягнуто певних домовленостей та на початку лютого п.р. підписано додатковий Меморандум порозуміння між облдержадміністрацією, хлібопекарськими підприємствами та торговельною мережею про збереження цін на хліб простої рецептури до кінця маркетингового року.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов