• Головна
  • Секрети розпродажів: як правильно скуповуватися - поради психолога
18:31, 1 лютого 2013 р.

Секрети розпродажів: як правильно скуповуватися - поради психолога

Розпродажі з кожним роком стають все популярніші в нашій країні. Купляючи речі на сезонному розпродажі, можна і зекономити, і оновити свій гардероб.

Крім того нині модно влаштовувати розпродажі косметики, автомобілів і навіть продуктів. Проте чи завжди можна в такий спосіб зробити якісні товари і як не потрапити на гачки до нечесних продавців.

Зазвичай, знижки і розпродажі проводять  в кінці сезону: взимку та влітку або напередодні свят. І діють вони на більшість з нас ледь не магічним чином. Вивіски зі словами, написаними великими буквами  «sale» (розпродаж), «знижка», «тільки тут і зараз», на багатьох людей впливають на підсвідомому рівні.

- Люди захоплюються можливістю придбати товар за низькою ціною. Плюс, спрацьовує й те, що термін розпродажу, зазвичай, занадто короткий - кілька тижнів, у мозку включається: якщо не встигну придбати це зараз, то більше не знайду цей товар за такою ціною, - розповідає Світлана Лукова, практикуючий психолог з Полтави. - Покупки не потрібних зараз речей на розпродажі зменшують у покупців тривожність. Купуючи річ, яка може знадобитися потім, ми ніби дбаємо про своє майбутнє.

Для чого влаштовують розпродажі

Мабуть, це питання задавали собі всі, хто хоч раз щось скуповувався на розпродажах. Чи вигідно торговцю продавати речі практично за тією ж ціною, за яку вони були закуплені? З одного боку, це може означати, що накрутка на реальній вартості дуже велика, і роблячи знижку, магазин втрачає зовсім небагато або взагалі нічого не втрачає. Іноді адміністрація із самого початку встановлює на товар зависоку ціну, а потім, коли його не розкуповують, влаштовує знижки. Дешевше продають і товар з браком, або залежаний. Проте в нашій країні, як і на Заході, вже є магазини, які заради свого іміджу не будуть продавати підробки або бракований товар, а знижки і розпродажі для них - спосіб залучити клієнтів.

- Я на розпродажі купила собі й сестрі по сорочці. За кожну віддала по 18 гривень. Це було 4 роки тому, а сорочки і я, і сестра й досі носимо. Хороший матеріал, не полиняв, не розтягнувся. Ще одного разу на зимовому розпродажі купила собі куртку весняну. Теж виявилося добротною, вже другий сезон в ній ходжу, - розповіла полтавка, Лілія Канюка.

На які хитрощі йде адміністрація магазину, щоб привабити клієнтів:

  • Роблять вивіски, на яких знижки сягають 50%, а то й 80 %

Якщо не акцентувати увагу тільки на магазинах з вивісками  «розпродаж» і пройтися по інших без таких слів, можна знайти речі, взуття і навіть техніку ще дешевше.

- Приміром, у магазині взуття коштувало 500 гривень, а під час розпродажу - 250. Але якщо заглянути в сусідню крамницю без розпродажу, теж саме взуття можна знайти ще за дешевшою або за такою ж ціною, - каже Світлана Лукова.

Часто за такими знижками продають залежаний товар, або з браком чи просто не дуже якісний.

- У шафі є купа одягу, купленого майже «на халяву», але я не ношу його, бо не дуже якісний. А гребла його, бо дешево. Навіщо - неясно, - розповіла полтавка, Валентина.

  • Пишуть ціну на гривню-дві нижчу, але вона видається фантастично меншою за рахунок сотих і десятих

Часто можна спостерігати, як в магазинах люди змітають з полиць те, що ще вчора коштувало 100 гривень, а сьогодні - 99 гривень, аж на 1 гривню дешевше! Вся різниця у сотих й десятих, які таким магічним чином впливають на підсводомість.

  • Приклеюють багато цінників на одну річ

Роблять продавці це для того, аби покупець міг побачити, якою ціна була спочатку і як вона знижувалася за час акції чи розпродажу. Але іноді, якщо добре роздивитися цінники, може виявитися, що ціна до акції була ще нижчою, а не навпаки.

  • Наступний товар у чеку - дешевший

Так ці акції здебільшого влаштовують магазини техніки. І справді, якісний блендер чи фен можна придбати значно дешевше. Але, як правило, є один нюанс. Вартість першої покупки не повинна бути нижчою 1000 чи 3000 тисяч гривень. От і виходить, щоб купити блендер за 200 гривень, спочатку треба придбати пральну машину чи фотоапарат. Та винахідливі покупці часто йдуть на хитрощі.

- За такою акцією купила собі пароварку. Брат купував плазмовий телевізор, моя пароварка була другою у чеку, тож вийшла в половину дешевшою, замість 550 гривень - 275, - поділилася своєю історію Любов з Полтави.

Як правильно скуповуватися на розпродажах

  • Підготуйтеся заздалегідь до поїздки в торговий центр. Через інтернет або знайомих, які вже там скуповувалися, можна легко дізнатися, якого саме числа почнеться розпродаж і скільки продовжиться.
  • Складіть список. Перегляньте свій гардероб: чого не вистачає, що потрібно оновити. І чоловікам, і жінкам, найправильніше придбати ті речі, які знадобляться щодня. Приміром, класичні блузка та брюки, однотонний гольф та сорочка, джемпер, кардиган, джинси.
  • Не акцентуйте свій гаманець на трендах одного сезону, наступного року вони будуть не модні і цілком імовірно, що ви їх так і не одягнете. Не купляйте речі, які вам не потрібні, або тільки заради невисокої ціни.
  • Заплануйте суму, яку ви можете витратити. Не перевищуйте ліміт, адже поїздка на розпродаж – це шанс заощадити, а не нанести удар по сімейному бюджету.
  • Зверніть увагу на речі, які складені одна на одну і лежать в непримітному місці. До них могли ще не добратися інші покупці, а тому, можна вибрати щось підходяще для вас.
  • Найкраще робити придбання зранку. Черг у кабінки для примірок немає, а речі акуратно складені чи розвішені.

- Головне - не захоплюватися занадто. Буває, що азартні від природи люди, не можуть зупинитися під час розпродажів доти, доки не витратять всі гроші, заспокоюючи себе думкою, що на 300 чи 400 гривень куплять багато речей, - порадила психолог.

Не ігноруйте термін придатності

Великі гастрономи час від часу влаштовують знижки на продукти. Іноді це називають рибним, молочним чи круповим днем або тижнем. Тобто сметану чи карасі, які ще кілька днів тому коштували на 3-10 гривень дорожче, нині ледь не віддають за дарма. Не всі магазини таким чином заоохочують покупців купувати товар  у них. Іноді так продають прострочені продукти, або ті, термін придатності яких ось-ось закіничться. Тому варто уважно дивитися на термін приданості.

Від косметики, купленої на розпродажі, може бути алергія або подразнення

Не варто спокушатися порівняно низькою ціною на косметику, часто під виглядом дорогих  брендів продають лише аналоги відомих косметичних марок. Тож за вміст баночки з кремом або тюбика з помадою відповідальності вже ніхто не несе, отже, передбачити реакцію шкіри на подібну підробку неможливо. Краще придбати крем за вищою ціною, який зарекомендував себе, і в тих магазинах, де на нього можуть показати сертифікат.

Багато людей, спокушаючись черговим розпродажем, купують косметику і з часом помічають, що, приміром, крем чи тіні, не тільки не дають довгоочікуваного ефекту, але й викликають подразнення на шкірі.

Дізнайтесь також про: 

Отримали СМС про знижку, не поспішайте до магазину - досвід кременчужанки

Як хакери використовують наші слабкості

Еще одного полтавчанина обманул интернет-мошенник

В этом году украинцы потратили на новогодние праздники более 2-х млрд. гривен

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...