На Полтавщині безробітних поки що не залучали до громадських робіт

Хоча в місцевих бюджетах передбачені кошти на громадські роботи, але усі чекають на новий порядок від Кабміну

Цьогорічний січень став для мешканців Полтавщини та обласного центру зокрема — досить важким. Мова йде про нещодавнє суцільне обледеніння, внаслідок якого травмувалося багато людей. Хоча лід під тонким шаром снігу можна побачити й сьогодні. Свого часу влада закликала полтавців допомогти 300 двірникам у боротьбі з ожеледдю.

У свою чергу ми вирішили дізнатися, де и коли залучали в січні безробітних, щоб таким чином вбити двох зайців: і людям заплатити і лід сколоти.

Виявляється, що в 2013 році ніхто з безробітних на розчистку вулиць не залучався, і не тільки на цей вид робіт. Як повідомила директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва, з січня 2013 року набув чинності новий

Закон України «Про зайнятість». Тепер громадські роботи оплачуватимуться з двох джерел — з місцевих бюджетів та зі спеціального фонду. Але поки що Кабмін не розробив порядок такої оплати, хоча місцеві органи самоврядування передбачили у бюджетах під це 4,5 млн. грн.

Щодо самих громадських робіт, то Катерина Клавдієва повідомила, що Полтавщина за цим показником завжди була першою в Україні. І навіть передає досвід іншим областям.

— Тимчасова зайнятість окрім фінансової підтримки безробітних, має й психологічну складову, — розповіла вона. — Наприклад, у деяких людей на новій роботі виникає стрес, адже до цього вона тривалий час не працювала. Тимчасова зайнятість якраз усуває цю проблему. Також ми маємо досвід з працевлаштування інвалідів та психічно хворих людей. За такої схеми людина з обмеженими можливостями отримує й соціальну допомогу і водночас заробляє.

Нагадаємо, що у минулому році безробітних Полтави залучали на прибиранні вулиць. Наприклад, вони розчищали вулицю Леніна. За словами самих безробітних, за 8 годин праці вони отримували 42 грн., тому «спину не надривали».

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов