Полтавські митники передали краєзнавчому музею конфіскований орден

Сьогодні полтавські митники передали краєзнавчому музею конфісковану культурно-історичну цінність — державну нагороду СРСР  орден «Знак Пошани».  Потрапила ця річ до рук митників під час  огляду  вантажу з Казахстану.

На незвичну знахідку митники натрапили ще в травні минулого року, під час поглибленого огляду контейенеру. У дерев’яному ящику серед особистих речей вони знайшли загорнутий у рушник орден. Власник речей пояснив, що знайдений предмет він хотів приховати, тому ні в описі, ні в митній декларації його не зазначив.

Вилучений орден направили на ексертизу до Краєзнавчого музею. Там зробили висновок, що знахідка має культурну та історичну цінність.

146

- Орден «Знак Пошани» датований 50-роками двадцятого століття, — говоритьОлександр Ткаченко, завідувач сектору науково-дослідного відділу фондів Полтавського краєзнавчого музею. – Враховуючи його причетність до конкретних історичних подій, його певну соціокультурну функцію він має культурну та історичну цінність.

Тож коли суд дозволив конфіскувати орден, митники  звернулися  до Міжвідомчої ради з питань вивезення, ввеезення та повернення культурних цінностей. Вони попросили дозволити  передати знахідку на постійне зберігання до Полтавського краєзнавчого музею.

Працівники музею  мають намір встановити власника ордена

На зворотному боці ордену «Знак Пошани» викарбовано нагородний номер.

- Завдяки цьому у подальшому можна буде встановити особу нагородженого та обставини отримання ним нагороди, — говорить Олександр Ткаченко.

Митники передали в музеї 308 експонатів

Упродовж останніх років митники Полтавщини поповнили історичні фонди українських музеїв 308 предметами.  Вони передали до скарбниць музеїв конфісковані медалі, монети, предмети вжитку, датовані ХVII, ХVIII, ХIХ та ХХ століттями.

Довідка: Орден «Знак Пошани» — державна нагорода СРСР. Він був заснований Постановою ЦВК СРСР від 25 листопада 1935 року для нагородження за високі досягнення у виробництві, науково-дослідній, державній, соціально-культурній, спортивній й іншій суспільно корисній діяльності, а також за прояви цивільної доблесті.

10 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов