На Полтавщині знайшли рідку та незвичайну тварину

У Національному природному парку "Пирятинський" виявили кутору.

Кутора (або водоплавка) - рід напівводних ссавців сімейства землерийкових. Від інших землерийок вони відрізняються характерними ознаками пристосування до водного способу життя.

Як розповів науковий співробітник НПП "Пирятинський" в Facebook, під час обліків видри на Удаї під Пирятином, він з інспектором з охорони природно-заповідного фонду натрапив на кутору. Її зловив хижак - сліди лисиці і видри були поруч, але не з'їв звірка.

"Пояснення цьому таке: комахоїдні мають пахучі залози, які роблять їх неприємної здобиччю. Крім того, кутори володіють отруйними залозами. Це - видозмінені слинні залози в основі нижньої щелепи. Отрутою маленькі хижаки паралізують здобич. Полюють кутори на комах, черв'яків, мальків, жаб переважно в нічний час. При вдалому полюванні, формуючи запаси на важкі часи, кутори залишають паралізовану здобич в потаємних місцях. Вони не впадають в сплячку", - написав науковий співробітник А. Подобайло.

Знайдений в Пирятинському парку екземпляр виявився куторою великиою, що охороняється Бернською конвенцією.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов