На Полтавщині чекають на спалах дифтерії

На Полтавщині готуються до спалаху дифтерії. Головний педіатр області Світлана Писаренко пояснила: наразі випадків дифтерії немає, їх реєстрували давно – ще наприкінці 80-их років минулого сторіччя.

"Цей спалах знову не за горами. Про це говорить уже дуже багато фахівців. Ніхто не може сказати коли, але він колись прийде", – пояснила лікарка.

Кажуть: усе – через низький рівень імунізації останніми роками.

"За підсумками 2017 року він у нас в області складає 58 відсотків – це недостатньо. Щоб запобігти такій хворобі, як дифтерія, має бути 96 відсотків охоплення щепленням", – зазначила головний педіатр.

У дорослих ситуація ще гірша – до 35 відсотків. Лікарі лякають: дифтерія страшніша навіть ніж кір. Хворіють і діти, і дорослі. Починається ж як ангіна. Небезпечна тим, що на мигдаликах утворюється плівка, через що людина задихається.

"Треба проводити своєчасну ревакцинацію. Був період, коли вакцини не було, тому зараз треба з кожним сімейним лікарем скласти свій план, подивитися – щеплений чи ні", – уточнив директор Департаменту охорони здоров'я області Віктор Лисак.

Повторну вакцинацію дорослим треба проводити кожні 10 років. Медики запевняють: вакцина є. Вона безкоштовна для людей будь-якого віку.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов