У полтавському краєзнавчому музеї триває унікальна виставка

У Полтаві відкрилася виставка "Церковні старожитності" (металева пластика, вишивки, ікони) з історичних збірників Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

Як повідомили в прес-службі музею, планомірне формування збірника церковних старожитностей почалося з передачі лубенською меценаткою, засновницею музейної справи в регіоні Катериною Скаржинською в 1906 році своєї приватної колекції.

Хранителем етнографічного і церковного відділів став Костянтин Мощенко - художник, архітектор, етнограф. Його подальші надбання надійшли в музей в 1915 році, під час Першої світової війни. У період Другої світової церковні раритети частково були вивезені в Німеччину. У 1950 - 1980-х роках предмети культу майже не надходили через антирелігійну політику радянської держави. Збір відновився за часів незалежності.

У сучасній колекції Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського налічується понад 300 одиниць культової давньоруської та пізньосередньовічної металопластики, а також вироби з мідних сплавів, пов'язані з старообрядницькою культурою. Виставка представляє і мальовничі образи на дереві, і вишиті деталі священичих шатів.

Виставка працює на мансардному поверсі музею з 13 жовтня.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов