• Головна
  • У музеї українського весілля на Полтавщині можна вийти заміж за давніми традиціями
10:08, 17 серпня 2017 р.

У музеї українського весілля на Полтавщині можна вийти заміж за давніми традиціями

На Полтавщині стає дедалі популярнішим музей, де можна вийти заміж уже маючи чоловіка, або відчути себе свекрухою, не будучи нею. «Музей українського весілля», який відкрили в області нещодавно, вже стрімко наздоганяє за відвідуваністю сталих місцевих музейних лідерів – Полтавський краєзнавчий музей та Національні музеї українського гончарства в Опішньому й Миколи Гоголя в селі Гоголево.

У село Беликі Будища, що за 30 кілометрів від Полтави люди їдуть групами, щоб грати, як справжні весілля, так і імітовані – з відтворенням давніх традицій, використанням старовинного одягу та у супроводі обрядових пісень. Про це розповіла начальниця відділу туризму в обласному департаменті Полтавщини Лариса Онищук.

«Музей створений у місцевому Будинку культури на громадських засадах. Попередньо зібрали місцеві обряди, вивчили, підібрали пісні. Як каже директорка закладу Оксана Трипільська: «Головним експонатом нашого музею є пісня». А до того ж, уже й весь народний антураж: сорочки, рушники, скрині, лавки. Все це (старожитності) зібрали там – у селі. Коли приїздять групи, їх розбирають по ролях, обирають наречену і нареченого, весільних батьків, матерів, Дядька Йосипа, сестер, дружок і так далі. Декого одягають в українські національні костюми, і вони починають грати цей обряд під керівництвом ведучих і ансамблю, який виконує всі ці пісні, які потрібно під час обряду. Дійство триває протягом години, і в стислі терміни показується весь обряд, починаючи від заручин і закінчуючи, коли наречена переходить в хату чоловіка і стає дружиною», - розповіла Лариса Онищук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #музейукраїнськоговесілля
Оголошення
live comments feed...