У Полтаві всихають каштани та дуби

Останнім часом у Полтаві дерева всихають. Каштани втрачають свій привабливий вигляд.

Полтавські екологи переконані: така тенденція почала спостерігатися ще приблизно 7 років тому. Крім каштанів, у місті всихають дуби.

У Полтаві всихають каштани та дуби

Така картина спостерігається у місті й області – листя серед літа вже вщент сухе (Фото Євгена Брижа - 2 шт.)

У Полтаві всихають каштани та дуби

— Справа у тому, що каштани, які ростуть у місті, це не справжні каштани, які ростуть, приміром, на Кавказі, — говорить Наталія Смоляр, завідувач кафедри екології та охорони довкілля полтавського національного педагогічного університету імені Володимира Короленка, кандидат біологічних наук, доцент. – А так звані каштани, які ростуть у Полтаві, це гіркокаштан (кінський каштан).

Тому через непристосованість до умов навколишнього середовища каштани уже в червні починають в'янути, а у середині літа взагалі їх листя стає жовтого кольору і опадає.

— Каштани потерпають від паразитів, так званої каштанової молі, — резюмує Наталія Олексіївна. – Коли увечері поспостерігати за деревом, на ньому можна побачити білого метелика. Саме він й шкодить рослині. Ще одна причина поганого вигляду дерева: іржасті гриби, які уражають листя.

Спеціаліст додає: паразити загрожують й дубам. Уже зараз у місті можна побачити дерева, листя на яких не в пору сохне й опадає. Однак чи потерпають ці дерева від одного  шкідника — визначити складно.

— Боротися з проблемою можна, але це дорого й шкідливо, — каже Наталія Смоляр. –Вартісні ін'єкції для рослини шкодитимуть полтавцям, адже доведеться ними дихати. Єдиний вихід: стримувати розповсюдження шкідників, тобто збирати листя час від часу, й не спалювати його, а закопувати.

19 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов