Полтавка-спелеолог встановила рекорд України

Днями 18-річна Аня Бут з Полтави встановила рекорд України з підйому мотузкою на 100 метрів за допомогою жумаринга.

Про це виданню 0532.ua повідомила керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова:

«Аня встановила рекорд «Мінімальний час вертикального підйому по мотузці методом жумаринг». Дистанція 100 метрів. Можете її привітати. Реєстрували його експерти Національного реєстру рекордів України я і Віталій Зорін».

Аня Бут виступала на фестивалі «Рекордний тролей-фест у Буковелі». Дещо про свій успіх та подальші плани дівчина розповіла кореспонденту нашого видання.

«Мені подзвонили за два дні до заходу і запитали – «Хочеш?». Звісно, було цікаво випробувати свої можливості. Але мій час підйому 9:53 – не є найкращим серед жінок. Просто це перший випадок, коли був зафіксований подібний рекорд. Тож я планую його побити – мушу піднятися вертикальною мотузкою на 100 метрів не більше, ніж за 7 хвилин».

Аня Бут закінчила школу №19 у Полтаві, зараз навчається у коледжі нафти і газу Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Спортом захоплювалася все життя, але спелеологією – останні три роки. Власне, її батько – спелеолог, тож він зміг зацікавити своїм хобі дітей: Аню та її молодшого брата. До речі, саме хлопець привів сестру до клубу «Полтава-спелео»: там майбутня рекордсменка займається тричі на тиждень. Дівчина також любить мандрувати різноманітними печерами України, більшість з яких знаходиться у Тернопільській області.

«Колись була клаустрофобія, тепер пройшла. Я би порадила всім, хто чогось боїться, йти назустріч своїм страхам і долати їх», - говорить полтавка.

Довідково. Жумар - елемент спорядження альпіністів, спелеологів, рятувальників і скелелазів, що застосовується в мотузяній техніці для підйому по вертикальних перилах. Жумар є механічним затискачем кулачкового типу для підйому по мотузці. Родоначальниками жумару в тому вигляді, в якому ми його знаємо зараз, є швейцарські альпіністи Адольф Жюсі (Adolph Jusi) і Вальтер Марті (Walter Marti), які в 1958 році створили ексцентрикові затискачі. Назва пристрою пішла від початкових літер абревіатури їхніх імен – «JuMar».

Про інші рекорди учасників «Рекордного тролей-фест у Буковелі» - у відеосюжеті.

Фото надані Анною Бут.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов