Полтавці не поспішають ставати на весільний рушник

В центральному відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Полтавського міського управління юстиції розпочалася «гаряча пора». За словами начальника ДРАЦСу Наталії Колесник, заяв до відділу надходить багато. Так, за перше півріччя 2011 року було зареєстровано 633 шлюби, за аналогічний період 2012 року — вже 506.

— Хоча рік і високосний, та на кількість шлюбів це впливає в незначній мірі, — говорить Наталія Юріївна, — якщо у відділі працюють дві зали (зала у Центральному відділі та зала у Галереї мистецтв), то в день ми можемо реєструвати близько 20-25 шлюбів, а у суботу — 40-45. Для кожної пари у нас диференційований підхід, намагаємося задовольнити всі побажання. Наприклад, вартість державної реєстрації залежить від музичного супроводу. Якщо це музичний центр, то така послуга коштуватиме 52 грн.

Регулярно реєструємо шлюби з іноземцями. Так, у минулому році кількість шлюбів, укладених з іноземцями становила 45, а у цьому році — 56. Як бачимо, тенденція іде до збільшення. Найчастіше це громадяни країн СНД, Великобританії, Німеччини, Ізраїлю, мешканці Палестини. Подружжя у таких випадках користуються послугами перекладачів. У зв’язку з навчанням персидських студентів — часто одружуються на полтавчанках і жителі Ірану та Іраку, — зауважила Наталія Колесник.

Останнім часом наймолодшим з полтавських наречених було 16 років, а найстаршим далеко за 70.

— Нещодавно у нашому відділі відзначали Золоте весілля, — розповіла Наталія Юріївна. Ініціатором була донька подружжя. Свято проходило у надзвичайно теплій атмосфері.

Щодо шлюбного віку, то відповідно до Закону України «Про внесення змін Сімейного кодексу України щодо підвищення шлюбного віку», що був прийнятий в 15 березня 2012 та набув чинності 8 квітня 2012 року , шлюбний вік наступає і для чоловіка і для жінки з 18 років, хоча до прийняття змін вік шлюбу був 17 для жінки і 18 для чоловіка. Класичним є те, що полтавки переважно обирають чоловіків на декілька років старше. Хоча, за словами Наталії Колесник, трапляються випадки нерівних шлюбів.

В Україні існує тенденція щодо більш пізнього укладання шлюбів порівняно з попередніми роками. У середньому це вік від 23 до 28 років.

У Полтаві шлюб також «помудрішав». Якщо кілька років тому на рушник ставали молодята віком від 16 до 19, то зараз це особи віком від 24 років, — підсумувала Наталія Колісник.

15 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов