У Полтаві на виставці демонструють півтисячі дерев'яних експонатів

У Краєзнавчому музеї відкрилась персональна виставка заслуженого майстра народної творчості України Миколи Зацеркляного та його дружини, майстра декоративного розпису Тетяни Зацеркляної. Вони вже понад 40 років займаються своєю творчістю.

Провести цю виставку майстер мріяв до свого 70-річчя, але так сталося, що не дожив до цього світлого дня. Мрію майстра здійснила дружина і його наймолодший син Захарій.

На виставці представлені 475 унікальних робіт, творів народного мистецтва. Найбільше - тарілей, ложок, писанок, декоративних таць, писанок, є також фрагменти іконостасів (іконописи), над якими майстер працював 12 останніх років.Їх розмір сягає 7 на 9 метрів.

У своїй творчості Микола Зацеркляний виражав своє світобачення мовою пластики в дереві. Він працював у різблярському цеху Кременчуцького лісгоспзагу. Створив понад 30 авторських зразків творів і виробів декоративно-ужиткового мистецтва.

Дружина майстра Тетяна освоїла розпис малювання на дереві і практично оживляла його твори. Як зізналась майстриня, в основному творила вона вночі - вмикала музику та малювала до 5 ранку. Вона уважно вивчала класичні взірці українських народних творів, зокрема орнаментики на рушниках, сорочках, тканинах. Потім все це переносила фарбами на тарілі, ложки, скрині та інші речі. Твори Зацеркляних експонувалися не тільки у музеях України, а й у Болгарії, Польщі, Німеччині, Франції, Росії.

Вітали майстриню з її родиною колеги по мистецькому цеху, а кобзар-лірник Іван Новобранець дарував свої пісні гостям.

Як зазначив заслужений діяч мистецтв Віталій Ханко, Тетяна Зацеркляна вперше на Полтавщині відновила писанкарство ще у 70-х роках минулого століття.

Вітаючи родину Зацеркляних,  майстер художнього різьблення по дереву Алла Маркар'ян пригадала епізод знайомства майбутнього подружжя. Повертаючись із роботи на заводі Микола Зацеркляний кілька днів підряд зустрічав Тетяну з подругою. І одного разу не витримавши, сказав, що вона буде його дружиною. Так і сталося.

8 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов