Полтавцям нікуди викидати ртутні лампи

Небезпечні для довкілля та людини ртутні лампи полтавці викидають прямо до загальних сміттєвих баків

«Полтавщина» поцікавилася, куди можна викидати відпрацьовані ртутні або люмінесцентні лампи після того, як вони «відпрацювали своє». «Коли світить — економна, коли згасне — небезпечна» — така проблема стає все більш гострою для полтавців.

За коментарем ми звернулися до директора ТОВ «Фірма Діола» Олексія Согоконя (до речі, єдиного в Полтаві підприємства, яке має ліцензію на перероблення ламп). За його словами, відповідно до Закону України «Про відходи» люмінесцентні лампи є небезпечними відходами 1-го найвищого класу.

— Питання про утилізацію люмінесцентних ламп приватними особами існує вже близько 15 років, — зауважив Олексій Согоконь, — на мою думку, вирішити проблему можна шляхом включення до вартості лампи вартості її утилізації. КАТП може здійснювати спеціальний окремий збір таких небезпечних відходів. Сюди ж можна віднести відпрацьовані батарейки, ртутні термометри. До речі, у Європі від них уже відмовилися. В Україні також існує тенденція до зменшення кількості виробництва ртутних термометрів. Чого не скажеш про ртутні лампи. Вони досить економічні і безпечні у використанні — розповів Олексій Согоконь.

Відповідно до статті 35 Закону України «Про відходи»: «Операції поводження з окремими видами відходів як вторинної сировини в частині прийняття і закупівлі їх у населення спеціалізовані підприємства здійснюють через свої приймальні пункти (стаціонарні або пересувні)». Та чи є такі пункти у нашому місті — невідомо. А поки мешканці Полтави, які не хочуть викидати непридатну лампу у смітник, можуть тримати хіба що у себе вдома. Або марно шукати цивілізований спосіб, щоб її позбутися.

21 просмотр в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов