Будівельний бум: що і як будують у головних містах України

Ситуація на ринку новобудов в Україні виглядає досить цікаво. Незважаючи на кризу останніх років як економічну, так і політичну, нові житлові комплекси з’являються один за одним, ніби гриби після дощу. Особливо ринок нерухомості росте у великих містах – Києві, Одесі, Львові, Дніпрі. Об’єми будівництва дійсно вражають. Багато експертів пов’язують це з необхідністю розселення громадян, що вимушені були змінити місце проживання.

Близько 10% новобудов за 2016 рік були введені в експлуатацію у Львові та його приміських районах. Сьогодні можемо бачити, що одно- та двокімнатні квартири користуються особливим попитом. Проте згідно даним сайту https://novostroyki.lun.ua/ukтрикімнатне житло у новобудовах Львову теж нерідко знаходиться свого покупця. Більшість житлових комплексів міста Лева підпадає під категорію «економ». Також великою популярністю в останні роки користуються заміські котеджні містечка, де можна придбати будинок за ціною квартири в центрі.

Звичайно, за останній період найбільше нового житла з’явилось у Київській області. Що цікаво, 20% новобудов України, які були збудовані за 2016 рік, припадає на житлові комплекси в приміських районах Києва та містах-супутниках столиці. Як правило, забудовники роблять ставку на бюджетні квартири невеликого стандартного метражу. Близько 90% попиту припадає саме на такі пропозиції. Остання тенденція ринку нерухомості – міні-квартири площею до 25 квадратних метрів. Особливо такі варіанти цікаві для інвестування коштів.

Наступне місце за об’ємами будівництва займає Одеса. Місто біля моря взяло на себе 6% новобудов 2016 року. В Одесі будівельний бум набрав оберти ще у 2015 і продовжується до цих пір.

На сьогоднішній день пропозиція на ринку нерухомості перевищує попит. Саме тому залишається можливість придбати житло за приємною ціною або зі знижкою від забудовника. Проте експерти впевнені, що у найближчому майбутньому ціни почнуть рости, а от об’єми будівництва помітно зменшаться.