АМКУ притягне до відповідальності полтавських комунальників

АМКУ притягне до відповідальності полтавських комунальників Управління ЖКГ, "ЖЕО №2" та "УМБ №23".

 Полтавське відділення АМКУ з’ясувало, що «ЖЕО № 2» та «УМБ №23» не надавали послуги належним чином, а міське Управління ЖКГ, яке не проконтролювало цей процес, має повернути невикористані кошти до бюджету.

 Полтавське тервідділення АМКУ розпочало справу через неналежне прибирання вулиць КП «ЖЕО №2». Крім того, на початку лютого розпочалося провадження по «УМБ №23» за неякісне виконання обов’язків.

У обох справах також фігурує Управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому, яке мало контролювати дії цих органів та було замовником їхніх послуг.

КП «ЖЕО №2» зобов’язане утримувати в належному стані та обслуговувати прибудинкові території, в тому числі «червоні лінії». Підприємство регулярно отримує кошти на надання цих послуг: як від споживачів послуг (у тарифі), так і з місцевого бюджету (кошти платників податків). Але не виконує обов’язки в повному обсязі.

У ході розслідування тервідділення довело, що підприємство не має необхідної кількості двірників. Наслідок цього — надання неякісних послуг з прибирання прибудинкових територій цієї зими. Це призвело до збільшення травматизму серед полтавців.

При цьому, КП «ЖЕО №2» у 2016 році не перераховувало розмір плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Це також може свідчити про нанесені збитки бюджету за рахунок фінансування у повному обсязі робіт, які фактично не виконуються в повному обсязі.

В АМКУ дії «ЖЕО №2»кваліфікували як порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Адже такі дії можуть призвести до утиснення інтересів споживачів. За умови конкуренції на ринку, вони були б неможливими.

Крім того, як аналогічне порушення законодавства, АМКУ кваліфікувало дії КП «ЖЕО №2» щодо надання неякісних послуг з прибирання прибудинкових територій «червоних ліній» у той самий період: КП «ЖЕО №2» має сплатити штраф у розмірі 68 тисяч гривень.

Щодо «УМБ №23», цей орган мав надавати послуги по зимовому утриманню вулично-дорожньої мережі.

Взимку в АМКУ провели фотофіксацію вулиць міста Полтави, на тротуарах яких в зоні пішохідних переходів та на дорогах, сніг взагалі не розчищувався. Це призвело до його злежування та утворення льодового покриття.

Як результат — збільшення травматизму серед полтавців та аварійності на дорогах.

У ході дослідження, ПАТ «УМБ №23» не надало інформації та копій підтверджуючих документів стосовно технічної можливості виконання в повному обсязі умов договору з УЖКГ щодо зазначених послуг. Крім того, споживачі не мали альтернативи в їх отриманні. А це свідчить про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

"Представники ПАТ «УМБ №23» не прибули на засідання колегії та не допустили до перевірки. Коли прийшла комісія, її змусили чекати, не надали договір, та усі необхідні документи, пославшись на лікарняні та відпуски співробітників", — розповів голова Полтавського АМКУ Володимир Оніщенко.

Цей випадок в АМКУ теж кваліфікували як порушення законодавства економічної конкуренції. ПАТ «УМБ №23» зобов’яжуть виплатити штраф у розмірі майже 34 тис грн (33 983 грн).

УЖКГ Полтавського міськвиконкому як орган місцевого самоврядування та розпорядник бюджетних коштів, у свою чергу, не здійснював системний контроль за діяльністю «ЖЕО №2» та «УМБ №23».

Так, відповідно до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою на 2016 рік «ЖЕО №2» отримало 4,5 млн. грн. з місцевого бюджету на утримання житлового фонду тергромади Полтави, у тому числі щодо заходів по утриманню територій «червона лінія».

Тому можна говорити про те, що бюджету нанесені збитки за рахунок повноцінного фінансування робіт, які фактично в цьому обсязі не виконуються. Крім того, УЖКГ як замовник послуг не довело виконання умов договору з боку «УМБ №23».

В АМКУ вважають, що саме бездіяльність міського УЖКГ призвела до порушень законодавства з боку «ЖЕО №2» та «УМБ №23».

Тому Управління має понести відповідальність за створення умов для вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Крім того, УЖКГ зобов’язане здійснювати належний контроль щодо надання КП «Житлово-експлуатаційна дільниця №2» та «УМБ №23» послуг полтавцям.

Також Управління має сприяти поверненню бюджетних коштів, які були зайвоотримані ПАТ «УМБ №23» та КП «ЖЕО №2».

АМКУ буде контролювати прибирання міста і у весняний період, зазначили у прес-службі Полтавського тервідділення АМКУ.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов