На Полтавщині збільшать посівні площі кукурудзи, ріпаку, сої та кормових культур

Завдяки ранньому потеплінню, наприкінці лютого аграрії області почали вносити добрива в ґрунт.

Роботи розпочалися в десятьох областях України. Серед них і Полтавська область, де підживили перші 790 га озимих культур на зерно в Оржицькому, Пирятинському та Кременчуцькому районі. Зараз триває підготовка насіння ярих зернових та зернобобових до посівних кондицій.

— За таких сприятливих умов, у другій половині березня ми зможемо почати посівну кампанію, — повідомив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Нинішній стан посівів озимих культур він назвав задовільним. Рослини мають високий рівень життєздатності — 98-100%.

В області провели навчання агрономічних служб та головних агрономів сільськогосподарських підприємств, щоб весняно-польові роботи пройшли на найвищому рівні.

— Ми дослідили ринок, з’ясували, які культури користуються найбільшим попитом. На основі цього сформували структуру посівних площ. Перевагу надаватимемо кукурудзі на зерно, сої та соняшнику, — розповів Роман Товстий.

Якість зернових контролює «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції». В області працює три лабораторії Центру (у Полтаві, Глобиному та Лубнах).

Цього року структура посівних площ не зазнала кардинальних змін. Зернові займатимуть 945,1 тис. га. Це на 11,7 тис. га більше минулого року. Площі під кукурудзою на зерно розширяться до 567,7 тис. га (на 25,9 тис. га більше ніж минулого року). Також зростуть площі під ріпак на 6 тис. га, сою — на 2,5 тис. га. та кормові культури — до 18,6 тис. га.

А от площа технічних культур стане меншою на 17,7 тис. га. Це відбудеться за рахунок зменшення посівів цукрових буряків на 2,2 тис. га і соняшнику — на 20,4 тис. га.

Прес-служба Полтавської ОДА

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов