Будинок на вул. Стрітенській, 37 у Полтаві був колишнім штабом Б.Хмельницького та М.Грушевського

Будинок на вул. Стрітенській, 37 у Полтаві був колишнім штабом Б.Хмельницького та М.Грушевського

Полтава зберегла цілий ряд історичних будівель, які безпосередньо пов’язані з історичними подіями впродовж останніх трьох століть. Одним з них є будинок на Стрітенській вулиці, де базувалися відомі громадські об’єднання та в якому перебували видатні українці.

У будинку по вул. Стрітенській містився штаб Першого українського козацького полку ім. Гетьмана Богдана Хмельницького. З того часу в будівлі розташувався український штаб. Згодом, у 1917-1918 роках це приміщення активно використовувалося для утвердження поміж населення національної свідомості. У роботі Українського клубу також брав участь вчений, громадський і державний діяч Михайло Грушевський. На його честь на будинку нещодавно була споруджена меморіальна дошка, яка увінчує його факт перебування у клубі Полтави.

20 січня 2017 року в Полтаві відбулася презентація книги про події, пов’язані з Українським клубом, яка пройшла у приміщенні Краєзнавчого музею. Захід був присвячений 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років.

357 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов