У Полтаві розповіли що для українців має бути найголовнішим

Під час вшанування пам’яті Симона Петлюри Микола Кульчинський висловився з приводу найголовніших для українців речей 

Сьогодні з ініціативи Полтавського обласного об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка провели меморіальний захід з нагоди 90-х роковин з дня вбивства Симона Петлюри.

Як зазначив представник товариства «Просвіта» Олег Пустовгар, вшанування пам’яті С.Петлюри – давня традиція «Просвіти», яка зародилася ще за часів президентства Віктора Ющенка: «Щороку в травні ми приходимо сюди, до стін аграрної академії, де встановлена пам’ятна дошка видатному борцю за незалежність України, щоб віддати данину пам’яті нашому великому земляку Симону Петлюрі. Цього року нам вдвічі приємніше, бо з ініціативи «Просвіти» та міської громадсько-топонімічної групи вулицю, названу колись на честь сепаратиста Артема переіменували саме на вулицю Симона Петлюри».

IMG_9746

Також Пустовгар зауважив, що з юридичної точки зору 115 переіменованих вулиць – це та кількість, яка відповідає закону про декомунізацію: «Але ми очікуємо, що Верховна Рада прийме відповідний закон, який полягає у тому, що імперсько-колоніальні назви теж підпадуть під переіменування.

Проект цього закону розробили наші полтавські депутати Костянтин Іщейкін та Андрій Река, а також ще понад 10 народних депутатів. У Полтаві це буде провулок Московський, Петровський парк (на честь Петра І), вулиця Халтуріна – терориста, фото якого знаходилося у кабінеті Леніна. Також очікую, що й вулиця графа фон Гарієра теж підпаде під закон. Адже фон Гарієр брав участь у денікінсько-білогвардійському русі під гаслами «За единую и неделимую Россию!», - розповів представник «Просвіти».  

Окрім того, Олег Пустовгар зазначив, що Інститут національної пам’яті дав юридичне роз’яснення, що вулиця Героїв Сталінграду підпадає під переіменування.

«Я погоджуюся з тим, що вул. Героїв Сталінграду треба переіменувати. Вулиця названа на честь Сталіна – людини, яка організувала геноцид в Україні і причетна до вбивства 2,5 мільйонів українців. Багато хто говорить, що у Європі є такі назви, але ці ситі і багаті країни не постраждали від сталінізму так, як постраждала Україна», висловився просвітянин.

На думку Пустовгара, щоб не образити учасників Сталінградської битви, найбільш доречною назвою була б «Героїв Другої Світової війни».

Очільник обласного товариства «Просвіта» Микола Кульчинський розповів, що для українців повинно бути головним.

«Тільки, якщо бути прихильником української державності, можна зрозуміти все первинне, і все вторинне. На першому місці повинна бути державність. Саме цьому і вчив нас Симон Петлюра. Розуміння державності дає нам змогу зрозуміти що зараз відбувається в українському політикумі – хто будує, а хто руйнує. Пояснює як зробити, щоб мільйони російськомовних українців повернулися до свого рідного слова, до гармонії», - наголосив Кульчинський.

Представники товариства «Просвіта» проголосили ініціативу будівництва пам’ятника Симону Петлюрі у Полтаві. Його планують відкрити під час заходів до 100-річчя української революції наступного року. «просвітяни» вважають, що необхідно провести Всеукраїнський конкурс на кращого скульптора. Кошти на створення та установку пам’ятника мають надходити як з державного бюджету, так і з обласного.

Після урочистостей полтавські націоналісти поклали квіти до пам’ятної дошки Симону Петлюрі.

187 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов