Розумне місто і відкритий бюджет. У Полтаві розповідали про електронне урядування

27 квітня о 15:00 у кабінеті №621 Полтавської ОДА відбувся семінар з електронного урядування для представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Тренерами на семінарі були представники відомих в Україні платформ електронного урядування: Дмитро Дубілет («iGov»), Сергій Карелін («Openbudget»), Вікторія Подгорна («SmartCity»), та Євгенія Поремук («Розумне місто»). Вони окреслили можливості та переваги цих систем і для владних структур, і для громадян. Дмитро Дубілет та Вікторія Подгорна з технічних причин взяли участь у семінарі через скайп-зв’язок.

Захід відкрили Вадим Штефан, директор Департаменту інформаційної діяльності, та Інна Іщенко, директор Департаменту економічної діяльності ОДА. Вони запевнили присутніх у готовності керівництва області підтримати ініціативи, які допоможуть розвивати громадянське суспільство і пришвидшать реформи на Полтавщині. Надалі слово взяла представниця Інституту аналітики та адвокації (ІАА) Оксана Мізік. Вона розповіла про ініціативу ІАА у напрямку електронного урядування та про минулий досвід у його створенні, зокрема для Міністерства інфраструктури України.

Семінар розпочав Дмитро Дубілет. Він розповів, що «iGov» — це спільний проект волонтерів із різних куточків України та світу. Завдяки їх плідній праці громадяни можуть отримувати необхідні документи в одну мить, без черг та багатомісячного очікування портал, на якому зібрано послуги, які державні органи України надають громадянам та бізнесу.

— Із власного комп’ютера без черг, корупції, окремих візитів до державних установ можна замовити понад 200 послуг вже сьогодні, а до кінця 2016 року таких очікується понад 1200, — розповів Дмитро Дубілет. — Це спосіб уникнення корупційних ризиків, зменшення навантаження на державного службовця та економія часу громадян.

Наступний спікер — Сергій Карелін — розповів про «Openbudget». Цей проект покликаний підвищити прозорість та підзвітність органів місцевого самоврядування в рамках надходжень та використання бюджетних коштів. А це в свою чергу підвищить довіру громадян до органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів.

Рівень довіри громадян залишається доволі низьким, оскільки більшість із них не знають, куди та яким чином використовуються кошти, які вони сплачують у вигляді податків, — пояснює Сергій Карелін. — «Openbudget» дає можливість у простій та наглядній формі показати, звідки беруться та куди спрямовуються кошти платників податків.

Представниця БФ «Разом для України» Євгенія Поремчук розповіла про веб-сервіс «Розумне місто». Він реалізує концепцію «Smart City» в частині електронного врядування і надає інструменти для оптимізації процесів самоврядування та боротьби з корупцією для малих та середніх міст, а також територіальних громад.

Місцевій владі він допомагає реалізовувати чинне законодавство в сфері електронного врядування та налагоджувати якісний діалог між громадою та владою. Мешканці ж можуть побачити та оцінити відкритість влади, повідомляти про свої потреби і проблеми.

— Виконавці проекту — міська влада та громадські організації, — зазначила Євгенія Поремчук. — Такий тандем дозволить владі делегувати повноваження по модерації, а громаді — брати участь в управлінні містом.

Нагадаємо, що за підтримки Асоціації аналітичних центрів за Відкрите суспільство (PASOS) оголошено конкурс журналістських матеріалів з висвітлення проблем із наданням адміністративних послуг у Полтаві. За деталями звертайтеся на електронну адресу iaa.ukraine@gmail.com.

Катерина Кролевська

93 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов