Без ґрат та з доступом до Інтернету: як живуть засуджені у Полтавській колонії суворого режиму (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сьогодні в Полтавській виправній колонії №64 відбувся День відкритих дверей. Рідні та близькі осіб, які відбувають тут покарання, на власні очі побачили побут засуджених.

Колонія була заснована у 1981 році як установа посиленого виду режиму. Тут відбувають покарання особи, які засуджені вперше за скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів.

Загальний ліміт наповнення становить 949 чоловік. Наразі у колонії знаходиться 673 особи. 35% - засуджені за вбивство. Переважно це мешканці Полтавщини.

 IMG_0527

За словами начальника - підполковника внутрішньої служби Алєксєєнка Вадима Миколайовича, такі дні проходять у колонії щоквартально.

- Ціль таких заходів – це відкритість. Щоб люди бачили, що все це не заангажовано, відкрито. Кожен може познайомитися з умовами відбування покарання, поспілкуватися як з адміністрацією, так і з засудженими.

ПВК (№64) розподіляється на житлову та виробничу зону. Житлова зона розділена на п'ять ізольованих одна від одної локальних дільниць ресоціалізації, де розташовано відповідно п'ять гуртожитків казарменого типу для проживання засуджених.

В будівлі такого гуртожитку є невеличка бібліотека, кімната психологічного розвантаження та харчова кімната, де засуджені можуть харчуватися продуктами, які передали їм рідні.

 IMG_0616

 IMG_0622

Частина засуджених працює на кухні під пильним керівництвом майстра-технолога. Тут не лише готують щоденні страви, а й випікають хліб. За словами кухарів, багато хто вважає, що хліб власного виробництва набагато смачніший, ніж магазинний.

 IMG_0582

На території колонії є великий актовий зал, де відбуваються масові заходи. Тут влаштовують концерти, як самі засуджені, так і приймають гостей, вручають атестати. Часто тут проводять покази кінофільмів "на великому екрані" .

Для забезпечення належного медичного обслуговування на території виправної установи діє медичний пункт зі стаціонарним відділенням. Засуджені мають змогу пройти медичне обстеження, здати аналізи, зробити електрокардіографію, флюорографію, рентген та, навіть, безкоштовно лікувати зуби. Лікар медчастини розповів, що забезпечення ліками знаходиться на високому рівні.

 IMG_0714

 IMG_0732

Окрасою території виправного закладу є храм Миколи Чудотворця, який був зведений у 2007 році.

Усі засуджені можуть опанувати під час відбування терміну нові професії. На базі колонії функціонує професійно-технічне училище, де відбувається навчання по дев’яти спеціальностям.

До речі, ті, хто до вчинення злочину не встигли закінчити школу і здобути середню освіту, навчаються на території колонії. Навчання проходить згідно розпису і закінчивши його, в’язні отримують атестати.

У засуджених є доступ до Інтернету (до окремих категорій сайтів). За певних умов, засуджені можуть спілкуватися з рідними та друзями, а також знаходити необхідну інформацію.

 IMG_0548

 IMG_0556

На території колонії є власне виробництво. Так, наприклад, засуджені вирощують розсаду і овочі для власного споживання. Діє і зварювальний цех, в якому засуджені виготовляють продукцію не лише для потреб колонії, а й на продаж. Колонія співпрацює з будівельною компанією «ТрансБуд». В’язні, які задіяні у трудовому процесі, отримують на картковий рахунок заробітну плату, яку можуть накопичувати чи витрачати у магазині, що знаходиться на території колонії.

Усі в’язні мають змогу спілкуватися з рідними та друзями. Є два типи побачень: короткострокові та довгострокові. Короткі побачення відбуваються у скляних кабінах, де спілкуються за допомогою телефону. Довгострокові побачення відбуваються раз у два місяці і лише з близькими родичами. Тривають такі зустрічі три доби.

 IMG_0788

Цікавим є той факт, що на території колонії майже кожного місяці відбуваються весілля.

Нам вдалося поспілкуватися з одним із засуджених. Юнак розповів, що дуже жалкує про скоєний злочин і вже в уяві будує плани на майбутнє з гарною роботою та коханою дівчиною. В колонії ж хлопець займається теле- та радіоелектронікою. Цю професію він здобув на волі.

На жаль, частина засуджених після виходу на волю знову вчиняють кримінальні правопорушення. За словами начальника колонії, в середньому 2 з 10 колишніх засуджених скоюють рецидиви.

Більше фото дивіться у нашому фоторепортажі.

811 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов