• Головна
  • Комісія з декомунізації назв вулиць у Полтаві: «Це не останній етап перейменувань топонімів у області»
15:58, 30 березня 2016 р.

Комісія з декомунізації назв вулиць у Полтаві: «Це не останній етап перейменувань топонімів у області»

Сьогодні в облдержадміністрації відбулася прес-конференція, на якій представники громадсько-наукової топонімічної групи представили свій варіант нових назв вулиць та районів Полтави.

Кінцевий варіант нових назв був переданий на розгляд робочій комісії при ОДА, а далі потрапить на підпис до губернатора Головка. За підрахунками членів комісії, всі вулиці, які підлягають перейменуванню, отримають історичні назви, або будуть перейменовані на честь подій та видатних постатей Полтавщини. Лише 4 вулиці отримають назви, не пов’язані з Полтавою.

Пропонуємо вашій увазі думки з цього приводу членів комісії:

Юліан Матвійчук, координатор групи, депутат Полтавської міської ради:

- Концепція, яку ми розробили, з якою ми йшли до перейменування, це, в першу чергу, повернення до історичних назв, по-друге, рівноцінність впровадження в назвах історії України від доби Козацтва до сучасності, тому у нас будуть вулиці і на честь гетьманів, і князів, і учасників визвольних змагань початку 20 століття, і виданих полтавців.

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області, заслужений працівник культури України:

 - В тому як ми живемо, є своя логіка. Ми чудово розуміємо, що український народ у 1991 році, і полтавці в тому числі, висловилися за бажання жити в незалежній Україні. Разом з тим, оцей більшовицький зашморг тягне у минуле. Оця роздвоєність, яка існує – однією ногою ми йдемо в Європу, а іншою залишаємося в минулому  не на користь суспільству. Від цього і роздвоєність в головах, що перейменування не на часі, і від цього життя не покращиться, це моральна травма українців.

Оксана Коваленко, кандидат історичних наук, доцент, автор книги про історичні вулиці Полтави:

 - На моє глибоке переконання, топонімічне середовище, в якому ми живемо, однозначно формує особистість, формує світосприйняття. Так само і з радянськими назвами, які були поширені по всій території СРСР, які створювали ілюзію однаковості. Це сприяло формуванню радянської людини, яка мала б витіснити національну ідентичність. Проблема декомунізації в Полтаві болюча тому, що вона нагадує хірургічну операцію – треба відрізати відразу величезний шматок, треба змінити відразу багато. Якби це відбувалося поступово впродовж 20 років, на сьогоднішній день такого б великого відторгнення не було.

Борис Тристанов, головний редактор сайту «Історія Полтави»:

- Питанням перейменування вулиць, для себе особисто, займаюся давно. У свій час я багато часу присвятив тому, щоб встановити біографії людей, повязаних з Полтавою. Ми дуже сподіваємося, що буде другий етап перейменувань і вулицю Ватутіна, наприклад, перейменують на вулицю Павловського.

Нагадаємо, Андрій Матковський проведе опитування, яке має визначити нові назви вулиць. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #декомунізація #вулиці #комісія
Оголошення
live comments feed...