День трьох Антоніїв

За церковним календарем сьогодні вшановують трьох преподобних Антоніїв - Антонія Великого, Антонія Димського та Антонія Чорноєзерського.

У народі цей день називали Антон Перезимній — саме 30 січня вважалось серединою зими. Тривалість світлового дня збільшилось вже майже на годину.

У цей день часто бували відлиги (чого не скажеш про цей рік), а вслід за ними наступали сильні морози. Звідси і прикмета, що зимовому теплу вірити не можна: «Перезимник дасть надію, тепло, а потім обдурить — все морозом скрутить». Якщо на Антонія небо заволочувалось хмарами — очікували заметіль.

У дохристиянські часи наші пращури вважали, що 30-го січня Сонце викликає з вирію усіх тих птахів, які прилітають до нас навесні. А тому залишали зерно та крихти хліба у місцях, де селяться пернаті, прилітаючи додому з теплих країн.

Іменинниками 30 січня є Антон, Антоній

А ще сьогодні вперше відзначають День спеціаліста військово-соціального управління Збройних сил України згідно з наказом міністра оборони України Михайла Єжеля від 3 червня 2011 року

І наприкінці про вічне. 30 січня 1836 року на квартирі Василя Жуковського (нагадаю, цей російський поет був одним з ініціаторів викупу Тараса Шевченка з кріпаччини) у присутності Олександра Пушкіна наш земляк Микола Гоголь уперше читав уголос свого «Ревізора».
Рівно 20 років тому Україна стала членом Наради з безпеки і співробітництва в Європі (тепер – Організація з безпеки і співробітництва у Європі), а 30 січня 2004 року створено першу статтю української Вікіпедії — «Атом».

16 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов