У Полтаві презентували унікальне видання

Вчора у Полтавській обласній універсальній бібліотеці ім. Котляревського нарешті представили громадськості другий том енциклопедії «Полтавська Шевченкіана» Петра Ротача, яка вийшла у видавництві «Дивосвіт» під егідою Полтавської ОДА та за кошти, виділені Полтавською обласною радою. 
Над цим виданням (єдиним подібним в Україні) відомий літературознавець Петро Ротач працював майже 30 років. Якщо перший том автор побачив, то другий вийшов вже після його смерті. На жаль.

Відомий освітній і громадський діяч Полтавщини, ректор Полтавського педуніверситету ім. Короленка Микола Степаненко окреслив титанічну працю Петра Ротача так: "Енциклопедія - результат діяльності цілого інституту - науковців, дослідників, які працюють не один і не два, а десятки літ. А Петро Петрович з цим завданням впорався сам. Він ніколи не давав недостовірних фактів, він міг їх опустити, якщо не мав підтвердження і - це його особливість".

Директор видавництва «Дивосвіт» Ганна Грибан запронувала ініціювати до 90-річчя Петра Ротача (нагадаємо, це 2015 рік) виходу у світ повного зібрання його творів. Вартою уваги назвав цю пропозицію і заступник начальника Головного управління інформаційної та внутрішньої політики Полтавської облдержадміністрації Олег Коробов.
Свого часу мені довелося рецензувати перший том "Полтавської шевченкіани" восени 2007 року і з тієї пори очікував виходу другого тому.

«Полтавська Шевченкіана» містить близько 3 тис. статей. Крім Петра Ротача, її складали син письменника Олександр Ротач та дружина Алла Ротач. У ній подаються відомості про перебування Т. Г. Шевченка в Полтавській губернії в 1843-1844, 1845-1846 та 1859 роках: місця, які він тоді відвідав, людей, із которими зустрічався, присвячував їм свої твори; про полтавців, які працювали над увічненням образу поета і його літературних персонажів; про митців і мистецькі колективи, що торкалися Шевченківської тематики у своїй творчості. Книга нагадує, що зв΄язки з Полтавщиною у Тараса Шевченка були міцніші, ніж із якимось іншим куточком України, навіть більші за його рідну Черкащину. За підрахунками Петра Ротача, Шевченко перебував на Полтавщині у 66 населених пунктах. Тут зустрів свою любов - Ганну Закревську, тут написав чи не найбільш знаменитий у світі твір "Заповіт".

Проте, як рецензент, стверджую - переповідати видання, тим більш енциклопедію, - справа зайва. Треба ознайомитись з нею особисто. Вона того варта.


23 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов