Полтавські фермери переходять від корів до овець і кіз

Корова в українському селі стає рідкістю. За минулий рік поголів’я корів в Україні скоротилося на 51 тисячу. Умовно кажучи, закрилося десять великих ферм. Але навіть поголів’я свиней та птиці, які протягом останніх кількох років зростали, за минулий рік скоротилися.

За даними Держкомстату, станом на 1 січня 2012 року, свиней в Україні було 7,478 мільйона голів, а це на 6,1% менше, ніж на перше січня 2011-го. Кількість птиці за рік скоротилася на 2,1% до 199,5 мільйона.

Винятком є лише вівці та кози – їх поголів’я за минулий рік нехай лише на піввідсотка, але збільшилося (до 1,74 мільйона голів). Фермери вважають, що саме на козах та вівцях можна заробити.

«Ми уже займалися і свинями, і курми. Тепер зупинились на вівцях. Орні землі уже всі прихапані — все в оренді. А толоки стоять нікому не потрібні. От я узяв в оренду 30 га толоки і зробив загони для овець, – каже підприємець з Полтавщини Олександр Ойтенко. – Щоб вигодувати свиню на 100 кілограмів, треба тонну зерна. Виходить, витрачаєш на неї майже дві тисячі гривень (то якщо годувати зерном, а не хімією), а здаєш за 1700. Тоді як вівці ми продаємо по 45 гривень за кілограм живої ваги. Здав вівцю на 70 кілограмів і маєш 2500 гривень. А затрати значно менші, ніж на свиню».

Овець Олег Ойтенко продає живими – на розведення. Каже, проблем зі збутом немає, тому що розводить унікальну романівську породу. Вона підходить і на молоко, і на м’ясо, і на руно. “Це російська порода. Її унікальність у тому, що вівці окочуються двічі на рік, і вівця може привести за раз до п’яти ягнят, тоді як мериноси приводять лише одне-два ягнятка раз на рік. Їх дуже легко розвести – я спочатку купив 14 овець, а уже маю півтори сотні! У 2005 році Путін заборонив вивозити овець цієї породи з Росії. Але ж самі знаєте, кордони у нас діряві”, – каже підприємець.

Вівці інших порід не такі цінні – по 25-35 гривень за кілограм живої ваги. За кілограм тушки просять від 55 до 80 кілограмів. Вовну продають від 30 до 50 гривень за кілограм. Ця ціна дозволяє фермерам бути “в плюсах”.

Хоча фермери, які вирощують молочних корів, мають певні додації від держави, аби заробити на молоці, краще вирощувати кіз. Хоча коза дає у чотири рази менше молока, ніж корова, козяче молоко значно дорожче.

Взагалі, розведення кіз має великі перспективи. По-перше, дуже цінне молоко. По-друге, козу значно простіше утримувати, ніж корову. Вони ж невибагливі. От цього року довго не було снігу, то наші кози ще на Новорічні свята випасались. Тобто тоді, коли корові уже нема що їсти, козі вистачить. Корова на день з’їдає до

50 кілограмів трави, коза – до п’яти. У Європі цінують кожну сотку землі, тому там так активно розвивається козівництво”.

176 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов