Сьогодні - Іринарх-затворник

За церковним календарем сьогодні вшановують мучеників Єрмила і Стратника, преподобного Іринарха-затворника Ростовського, мученика Петра Анійського і преподобних Єлеазара Анзерського, Іакова – єпископа Низибійського, Пахомія Кенського.

26 січня у дохристиянські часи наші пращури вшановували Стрибога, або Позвізда, Бога вітрів. За напрямком вітру в цей день передбачали погоду на весну: північний вітер мав принести холод, південний – тепло, західний – дощі, а східний – гарну ясну погоду.

Дивилися за погодою у цей день і по місяцю: якщо навколо нього було туманне коло, очікували заметіль. Наші пращури прислуховувались до лісу і спостерігали за тваринами, щоб дізнатись про майбутню погоду. Якщо у цей день ліс тріщить — мороз буде стояти довго, якщо ліс шумить, незабаром буде сніг і відлига. Якщо на Іринарха киця мордочку ховає — бути морозу; собака лежить, звернувшись, — на холод, витягнулась — на тепло.

Іменинниками 26 січня є Петро, Юхим, Яків, Максим, Єлизар.

Тепер про справи земні. 26 січня світ відзначає Міжнародний день митника, а в Україні – День працівника контрольно-ревізійної служби.

1953 року в Брюсселі відбулася перша сесія Ради митного співробітництва, а в 1993 році був підписаний Закон «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні».

З тих пір 26 січня святкується як «День працівника контрольно-ревізійної служби України».

А в 1983 році саме цей день був обраний для щорічного свята - Міжнародного дня митника. Ідеї митного співтовариства отримали великий відгук. Досить швидко із скромної установи, що об'єднує обмежене число європейських держав, Рада митної співпраці перетворилась на авторитетну організацію міжнародного масштабу. Сьогодні Всесвітня митна організація об'єднує 162 держави.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов