Близько сотні полтавців побували в Краєзнавчому музеї з «Таємничою Полтавою»

В рамках інформаційно-туристичного проекту «Таємнича Полтава» на вихідних відбулася екскурсія у Полтавський краєзнавчий музей.

Екскурсія зібрала майже сотню однодумців, які розділилися на 5 підгруп та, слухаючи розповідь екскурсоводів, знайомилися з історією Полтавського краю від кам'яного віку до раннього середньовіччя, за часів розвинутого середньовіччя, в період розпаду Золотої Орди, литовсько—польського панування, козацько-селянських повстань кінця ХVІ - початку ХVІІ ст. В експозиції відділу археології представлено 2416 оригінальних експонатів, які досить повно і яскраво відображають матеріальну та духовну культуру давнього населення краю. Це знаряддя праці, предмети побуту, ремесла та рибальства, посуд, прикраси, одежна фурнітура, культові предмети, зброя, предмети кінської збруї тощо. Серед них є і унікальні: гостроконечник епохи середнього палеоліту, Федорівська антропоморфна стела епохи енеоліту, Кабаківський скарб бронзових виробів та ливарні форми епохи бронзи, культовий бронзовий казан із Більського городища скіфського часу, салтівські великі сіролощені глеки вишуканої форми та декору канцирського типу, давньоруський хрестик з перегородчатою емаллю із поховання, глиняна іконка із зображенням святого Фоми та інші.

Подивилися дзвін Кизи-Кермен, відлитий із трофейних турецьких гармат 1695р., речі з поховання гадяцького полковника Михайла Бороховича, копію сорочки наказного гетьмана Павла Полуботка, унікальні пам'ятки писемності та діловодства часів Гетьманщини.

В «Скарбниці унікальних експонатів» оглянули «родзинки» із різних музейних колекцій, у т. ч. японського та давньоєгипетського мистецтва, речі гетьмана Данила Апостола, Миколи Гоголя, Василя Кочубея та ін.

Ця подорож у минуле не залишила байдужим нікого – усі відвідувачі отримали масу позитивних емоцій.

Розширюйте свій світогляд та поглиблюйте любов до рідного краю разом з однодумцями на тематичних екскурсіях від проекту «Таємнича Полтава». Приєднатися можуть усі бажаючі. Деталі на сайті організаторів.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов