Полтавська "Ворскла" святкує день народження

Сьогодні футбольний клуб "Ворскла" святкує 61-й день народження.

5 січня 1955 року вважається загальноприйнятою датою народження колективу, який від одного покоління до іншого, змінюючи назви, передавав естафету, що дійшла до сьогоднішньої «Ворскли». Минулого року ворскляни відзначили свій 60-літній ювілей. На урочистості було запрошено чимало футболістів, тренерів, функціонерів, меценатів, які в різні часи писали багату історію скромного провінційного клубу з чималими амбіціями. Зважаючи на ситуацію в країні, не було тільки святкового концерту та салютів, але момент єднання поколінь відбувся! 
Нещодавно один з найвідоміших істориків футболу на Полтавщині Анатолій Ломов, традиційно скрупульозно переглядаючи архіви, знайшов документ, який, по суті, відкриває сенсаційні факти створення першої команди, правонаступницею якої є сьогоднішня «Ворскла». У постанові за номером «9» Республіканської Ради добровільного сільського спортивного товариства «Колгоспник» ідеться «Про створення штатної футбольної команди майстрів з футболу ДССТ «Колгоспник» Полтавської області». Полтавську обласну Раду вищеназваного товариства, згідно постанови, зобов’язали створити команду майстрів із 1 квітня 1955 року. Вказали також і бюджет команди в розмірі 399 тисяч рублів. Документ затверджено в Києві 30 березня 1955 року. Ні в якому разі не вважаємо за доцільне переінакшувати дату святкування народження команди, яка проіснувала на 11 років більше, ніж півстоліття, просто озвучуючи версію Анатолія Ломова. До речі, про перші кроки великої гри на Полтавщині можна прочитати в багатьох книгах за редакцією цього спортивного журналіста-історика, а також Віктора Крайника, Анатолія Кривого та інших авторів.      
Ветерани «Ворскли», які захищали честь полтавської команди майстрів ще в перші роки після її створення, такі як легендарний воротар Станіслав Басюк, нападники Володимир Попіневський, Анатолій Штриголь та інші, сьогодні за келихом доброго вина зустрічаються з друзями в стінах стадіону «Ворскла», згадуючи непрості повоєнні часи, кумедні випадки та своїх колишніх партнерів по команді, яких уже немає. Вони стояли біля витоків історії улюбленої всіма нами команди. Низький уклін вам, ветерани, наснаги та нових яскравих перемог сьогоднішній «Ворсклі»!
Прес-служба ФК «Ворскла»

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов