Співавтор української конституції

Хто такий Василь Тацій, кому-кому, а юристам пояснювати не треба. Президент Академії правових наук України, академік НАН України. Вже 25 років він очолює Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого, підготувавши кілька поколінь українських юристів.

Василь Якович Тацій народився 13 січня 1940 року в Полтаві під свято Василя і Меланки, тому його, мабуть так і назвали.

Працювати він почав у 1957 році токарем в Полтавському паровозному депо. Через два роки вступає до Харківського юридичного інституту, після закінчення якого працював помічником прокурора району, потім прокурором відділу по нагляду за розглядом у судах кримінальних справ у Полтавській обласній прокуратурі.

1966 р. Василь Якович повернувся до рідного виша. Спочатку від продовжує навчання в аспірантурі, по закінченню якої працює старшим викладачем. У 1970 рроці він захистив кандидатську дисертацію по кримінальному праву. 1984 р. - докторську дисертацію «Проблеми відповідальності за господарські злочини: об’єкт та система». У 1985 р. присвоєно вчене звання професора.

Йшли роки, і 1987 року Василь Тацій очолив інститут. Його помічником і соратником на довгі роки став проректор Володимир Сташис.

За роки Незалежності завдяки цьому дуету і насамперед ректору Харківський юридичний інститут перетворився у чи не найбільший в Україні правовий виш - Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого, з'явився власний Палац студентів на Пушкінській. Не забув Василь Тацій і про рідне місто - в Полтаві вже давно працює факультет Національної юридичної академії.

1993 року Василя Яковича обрали президентом Національної академії правових наук України. А 1997 р. він обраний дійсним членом (академіком) Національної академії наук України (відділення історії, філософії та права). Крім того, він є головою спеціалізованої наукової ради ВАК України по захисту докторських дисертацій з юридичних наук і багато років очолював Експертну раду з юридичних наук при Міністерстві освіти і науки України, був членом ВАК України.

Як член Конституційної комісії Василь Тацій брав участь у розробці проекту нової Конституції України протягом 1995-1996 років, був головою робочої групи Кабінету Міністрів по розробці нового Кримінального кодексу України (прийнятий 2001 року), головою Комісії з доопрацювання та узгодження проектів Кримінального, Кримінально-процесуального та Кримінально-виконавчого кодексів України, членом Координаційної ради з питань судово-правової реформи. Також він очолював урядову делегацію України на Дипломатичній конференції повноважних представників держав під егідою ООН по створенню Міжнародного Кримінального Суду.

2004 року Василь Якович став Героєм України з врученням ордену Держави.

А громади рідного міста та Харкова проголосили Василя Тація Почесним громадянином.

10 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов