В Україні презентують малюнки Шевченка, зроблені на Полтавщині

Цього року фонд «Рідна країна» (який пов'язують з віце-спікером Верховної Ради Миколою Томенком) разом з низкою громадських організацій реалізуватиме проект «Шляхами Тараса Шевченка», присвячений 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка.

У рамках цього проекту буде презентовано факсимільне відтворення «Альбому Тараса Шевченка 1845 року», а також проведено ряд просвітницьких заходів.

Нагадаємо, що 1845 року художник Київської археографічної комісії при університеті ім. св. Володимира Тарас Шевченко здійснив, як зараз кажуть, творче відрядження по містах і селах Київської і Полтавської губерній. Результатами подорожі стали малюнки аквареллю і сепією, зарисовки олівцем та фрагменти фольклорних записів – це те, що зафіксував митець. Багато з них мають історичну цінність, бо за півтора століття змін відбулося чимало.
Наприклад, малюнок Шевченка, де зображена хата Івана Котляревського разом з Троїцьким собором на Івановій горі Полтави протягом багатьох років був чи не єдиним широко доступним зображенням старої Полтави. Не кажучи вже про замальовки Решетилівки.

Окрім ілюстрацій, «Альбом» міститиме також науковий коментар, з якого читачі зможуть дізнатися про історію та мотивацію тої чи іншої зарисовки, начерків Тараса Шевченка під час його мандрівки Україною 1845 року.

Протягом лютого та березня група громадських діячів і митців не лише представить перевиданий «Альбом Тараса Шевченка», а і проведе просвітницькі заходи у Київській, Полтавській та Черкаській областях — у тих містах і селищах, де побував Шевченко під час згаданої подорожі.

У зустрічах візьмуть участь ініціатор проекту Микола Томенко, літературознавець, заступник директора Інституту літератури ім. Тараса Шевченка, автор наукових коментарів у виданні Сергій Гальченко, поет Микола Сом та інші.

Фонд «Рідна країна» з нагоди 200-ї річниці з дня народження та 150-річчя перепоховання в Україні Тараса Шевченка вже реалізував низку просвітницьких проектів, зокрема  перевидав у видавництві «Веселка» книги «Життя і твори Тараса Шевченка», однієї з перших біографій Кобзаря, написаної його товаришем Михайлом Чалим, яка останній раз видавалася 1882 року. Спільно з Радіо «Ера FM» у травні 2011 року був реалізований проект «Останній шлях Тараса Шевченка», де шість разів на добу в радіоефірі звучали твори Кобзаря у виконанні відомих українців — політиків, акторів, співаків, композиторів та музикантів, поетів і письменників.

Полтавці також не сидять осторонь. Громадська рада при Полтавській ОДА готує свій проект по Полтавщині на травень місяць. В рамках проекту планується відвідати 66 населених пунктів Полтавщини, які свого часу відвідав Шевченко.

85 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов