Названо кращі книжки Полтавщини

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. П. Котляревського відбулася урочиста церемонія нагородження переможців ювілейного п’ятого конкурсу «Краща книга Полтавщини».

Цьогоріч на суд вимогливого і авторитетного журі було представлено 64 книжки, які оцінювали за кількома номінаціями.

У номінаціях «Спортивна Полтавщина» і «Краще видання для дітей та юнацтва» та «Краще навчальне видання та підручники» переможців не визначали – тільки лауреатів. А в номінації «Краще історико-краєзнавче видання» дипломом першого ступеня нагородили приватне підприємство «Художньо-рекламне агентство «Дивосвіт» за книгу Петра Гавриша та Валерія Копила «Загадка стародавнього Гелона».

У номінації «Краща поетична збірка» відзначили видавництво «АСМІ»  — за книгу Сашка Лаврентьєва «Стежинки зраненого серця…». «Кращим прозаїчним виданням» визнано книгу Ольги Кулаги «Останні амазонки» , яка побачила світ у видавництві «Гадяч». У номінації «Культура» перемога дісталася тому ж таки видавництву «АСМІ»  — за книгу Олексія Петренка й Олександра Білоруська «Український натюрморт другої половини XX – початку XXI століття з приватної збірки Олексія Петренка».

Гран-прі присудили редакційно-видавничому відділу Полтавського університету економіки і торгівлі за книгу Віктора Артеменка «Полтавський університет економіки і торгівлі (1961 — 2011): історичний нарис».

Спеціальною грамотою та книгою «Шевченківська листівка як пам’ятка історії та культури 1890 — 1940 рр.» нагородили Аллу Ротач за внесок у розвиток літературного процесу на Полтавщині за книгу Петра Ротача «Полтавська Шевченкіана. Спроба обласної (крайової) Шевченківської енциклопедії».

Як повідомив принагідно голова журі конкурсу, начальник головного управління інформаційної та внутрішньої політики обласної держадміністрації Микола Перепелиця, книговидавнича справа в Україні відроджується. «У 1990-х роках на одного українця припадало 3,3 нових видань, 2000-го цей показник упав до 0,89 книги на душу населення. А нині на кожного громадянина нашої держави припадає по одній виданій упродовж року книзі».

Усі номіновані на конкурс книги віднині представлені у фондах обласної бібліотеки ім. І. П. Котляревського.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов