Перевізники оштрафовані на 33 тис. гривень за зловживання монопольним становищем

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення  Антимонопольного комітету України оштрафувала ФОП Шупик М.М. та ФОП Шупик О.М. загалом на 33 тис. грн. за зловживання монопольним становищем.

Як встановило Відділення, підприємці неправомірно  нараховували і стягували податок на додану вартість при визначені тарифів на пасажирські перевезення за маршрутом «Полтава – Біологічне»  при проїзді пасажирів із проміжних зупинок та в зворотному напряму, де на кінцевій зупинці відсутня автостанція, оскільки зазначені суб’єкти господарювання не є платниками вищевказаного податку.  

Приватні перевізники обслуговують автобусні маршрути «Полтава – Біологічне виключно в звичайному режимі руху, як переможці конкурсу, що проводив Замовник – Полтавська обласна державна адміністрація.
Таким чином, інші перевізники не можуть здійснювати діяльність з перевезення пасажирів на маршруті сполученням «Полтава – Біологічне» і відповідно до цього у зазначених перевізників маються ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку пасажирських перевезень на зазначеному приміському маршруті.

Дії приватних підприємців  кваліфікуються як зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку «послуги з  перевезення пасажирів автобусами, які працюють у звичайному режимі руху на приміських пасажирських маршрутах загального користування» у вигляді встановлення таких цін,  які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.
Відповідачі визнали порушення та зобов’язалися його усунути, шляхом виключення із вартості проїзду податку на додану вартість.

В ході розгляду справи встановлено, що перевізник Шупик О.М. також обслуговує приміські маршрути:  «Полтава – Жуки» та «Полтава – Щербані» і на ринку перевезень пасажирів на зазначених маршрутах має ознаки монопольного  (домінуючого) становища.

З огляду на наведене, адміністративна колегія Відділення рекомендувала ФОП Шупик О.М.  з метою припинення дій, які містять ознаки порушення конкурентного законодавства, керуючись ст. 46 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у 10-ти денний строк з дня отримання рекомендацій привести тарифи на пасажирські перевезення до економічно обґрунтованого рівня згідно діючого законодавства, оскільки при розрахунку вартості проїзду на зазначених маршрутах перевізником Шупик О.М. також включено у вартість проїзду податок на додану вартість.

«Монополізм- це погано. Але ще гірше – коли монополіст зловживає своїм становищем. Закон забороняє монополістам вчиняти будь-які дії (чи бездіяльність), якими усувається чи обмежується конкуренція», - зазначив голова територіального відділення Володимир Оніщенко щодо прийнятого рішення у справі.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов