Третьокласники власноруч ліпили та випікали «миколайчиків» (ФОТО)

Медових «миколайчиків» ліпили та випікали маленькі полтавці напередодні Дня святого Миколая.

Майстер-клас для учнів двох третіх класів школи № 38 в музеї-садибі Володимира Короленка провів майстер з різьблення по дереву Володимир Маркар’ян. Він зробив для пряників спеціальні дерев’яні форми.

Більшість дітей тісто тримали в руках не вперше. Проте справжніх медових пряників не ліпив ще ніхто. Принамймні так на запитання майстра хором відповідали діти. Виявилося, що це важка робота. Викачувати тісто та викладати його у формочки не так і легко.

Школярів поділили на дві команди. Одна команда лiпила зимового Миколая, iнша – весняного. Змогу потримати в руках тісто та зробити з нього пряничок або його частинку, зімг кожен. Дітей ділили на п’ятірки, тож, по-сутi, це була групова робота. Цікаво, що із захопленням ліпили тісто не лише дівчата, а й хлопці. Ліпити пряники учням допомагали їхні вчителі, а «вибивав» пряники з форми Володимир Маркар’ян.

– Окрім форми для «миколайчика» я зробив ще форми у вигляді птахів, рибок, коників та козака Мамая. Остання – виключно полтавська. Саме такі пряники традиційно в Україні випікали на зимовго та весняного Миколая, – говорить Володимир Маркяр’ян.– Поскільки на зимовго Миколая завжди був піст, тісто ліпили пісне, але ми у своє тісто крім меду додали ще й масло та яйця. Так смачніше.
Випікаються такі пряники 15 хвилин. Потім спечених «миколайчиків» роздали дітям.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов