Комітет виборців України відзвітувався про численні порушення під час підготовки до виборів

Сьогодні, 27 жовтня, в будівлі ОДА речник координатора програм Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» в Полтавській області Марини Данник відзвітувалася про перебіг підготовки та самого процесу виборів до місцевих рад.

КВУ перед місцевими виборами провів у Полтавській області, як і по всій Україні, багато підготовчої роботи. У день виборів у Полтаві та області працювало 186 короткотермінових спостерігачів КВУ, які зафіксували понад 50 порушень різної тяжкості.

Також було надано близько 60 телефонічних консультацій, найскладніші питання переадресовувались на всеукраїнську гарячу лінію КВУ. Так, в області, як і по всій Україні відмічено численні порушення пов’язані з друком бюлетенів. Через затягнення термінів реєстрації кандидатів, спричиненого оскарженнями відмов у судах, було затягнено процедуру друку бюлетенів. Через це друк здійснювався в короткі терміни й подекуди з помилками.

Відомий прецедент, коли у Полтаві було зіпсовано 237 тис бюлетенів на вибори до міської ради, які було вчасно передруковано та замінено.(Замість міської організації політичної партії «Совість України» у бюлетені було зазначено обласна) У Лубнах також було допущено ряд помилок у бюлетенях на вибори міського голови була помилка в даті народження кандидата діючого міського голови Олександра Грицаєнка. Ці бюлетені були вчасно передруковані.

Інша помилка була в бюлетенях на вибори до міської ради, де було зазначено «районної». Цю помилку виправили вручну і завірили печаткою, обійшлись без передруку бюлетенів.

Також полтавській КВУ повідомили, що у Пирятині було вилучено 589 бюлетенів на вибори до міської ради через відсутність у списку кандидата в депутати Аліни Мірошніченко (політична партія БПП «Солідарність»). Ці бюлетені було визнано недійсними.

У зв’язку з масовістю подібних порушень по всій Україні КВУ пропонує ввести норму щодо забезпечення централізованого друку бюлетенів для місцевих виборів, які б включали системи захисту. Ще одни

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов