Назар Стодоля

П'єса Тараса Шевченка, написана у 1843-1844 р.р. російською мовою, перекладена  українською студентами Петербурзької медико-хірургічної академії для аматорського театру. 
Дія відбувається у XVII сторіччі, поблизу Чигирина, у козацькій слободі, напередодні Різдва, в свят вечір . 
На  хуторі, поблизу козацької столиці Чигирина, живе з дочкою Галею та ключницею Стехою сотник Хома Кичатий. Закінчилися недавні козацькі походи, вщухли радощі тріумфальних перемог,  у багатстві та трофейних розкошах  панує Кичатий, плекаючи мрію про полковницьку булаву. Заради своєї пожадливої мети ладен віддати Галю, яка палко кохає молодого хорунжого Назара Стодолю, за старого полковника. Не стали на заваді підступного плану Хоми ані обіцянка помираючій дружині віддати Галю за Назара, ані давня клятва  Назарові, в подяку за врятоване  в бою життя, віддати за нього дочку. Підкупивши священика, домовившись із сватами, він влаштовує сватання, приховуючи ім'я нареченого. Обманута Галя, з радістю пов’язує рушники. Під час святкового обряду  раптово до оселі Хоми  приходять  колядники, серед них Назар та його побратим Гнат Карий. Подальші події розгортаються дуже стрімко, лише за одну ніч рішуче змінивши життя та долі всіх учасників цієї історії, але яскраво засвідчивши силу козацького лицарства, відчайдушної готовності до самопожертви в ім’я честі і кохання. 
Вистава зачаровує фантасмагорією дійства, постановочними трюками: танці, гонорові ігри, сценічні бої на шаблях,  хвилююча, з точними акцентами, музика, все робить її  надзвичайно динамічною, наповненою шалено потужною енергетикою. 

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Афиша
Показать
Теги
Показать