Творчу дорогу Сергій Скачков розпочав в 1973 році під час навчання в Ленінградському Технікумі Морського Приладобудування, за фахом математик-програміст. Перші виступи як проба пера відбулися у складі групи вiчний рух.

Восени 1974 організував свою власну групу М-код 2103 (так називалася його учбова група в ЛТМП), яка згодом з ряду причин і обставин трансформувалася і міняла назви на Апрель і Какаду. У жовтні 1980 року на запрошення Володимира Кисельова стає клавішником і вокалістом групи Земляни, де і залишається беззмінним фронтменом і лідером-солістом групи по теперішній час.

Яскраво спалахнувши на пітерській рок-сцені кінця 70-х, Какаду мали всі шанси добитися популярності і визнання не лише у завсідників підпільних сейшенів, але і серед найширшої публіки: вони відмінно грали, непогано виглядали на сцені, вигадували мелодично свіжі, хоча можливо і ледве легковажні пісеньки, з простими, але зовсім не банальними текстами, і володіли універсальною відмичкою до сердець підлітків і залицяльників, у вигляді впізнанного голосу їх лідера – вокаліста Сергія Скачкова.