• Головна
  • На Полтавщині займуться риборозведенням та паспортизують водні об’єкти
09:29, 23 травня 2017 р.

На Полтавщині займуться риборозведенням та паспортизують водні об’єкти

За підсумками минулого року, Полтавська область посідає 13 місце серед регіонів України із видобування водних біоресурсів. Про це, під час апаратної наради у голови облдержадміністрації, повідомив в. о. директора Департаменту АПК Іван Рева.

Протягом 2011–2015 років у Полтавській області щорічний вилов риби зменшився з 1485 до 1113 тонн. Проте, у 2016 – зріс до 1550. Подальше підвищення обсягів вирощування риби можна забезпечити за рахунок надання підприємцям в оренду водних об’єктів та державної підтримки цього виду бізнесу, – розповів Іван Рева.

Для цього у Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації розробили проект змін до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини. Зокрема, передбачили підтримку галузі рибництва. Зроблять це, відшкодовуючи вартість придбання матеріалу для зариблення водойм орендарям водних об’єктів, які уклали договори з ОДА.

У грудні 2016-го проведено перші земельні торги, де продавали права оренди на 5 земельних ділянок із розташованими на них водними об’єктами: 3 – у Полтавському та 2 – у Миргородському районах, – сказав Іван Рева.

Також в. о. директора Департаменту АПК наголосив, що, за програмою, на сьогодні склали перелік водних об’єктів, які підлягають першочерговій паспортизації. Це роблять для поновлення та переукладання договорів оренди.

До облдержадміністрації звернулось понад 200 орендарів водних об'єктів із проханням проведення паспортизації за рахунок фонду охорони навколишнього природного середовища області. Тому, виникає необхідність додаткового фінансування з бюджету для вирішення цього питання.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко, в свою чергу, зазначив, що в області мають бути створені комфортні умови для розвитку галузі рибництва. Якщо ж таких немає – зростає незаконний вилов риби.

Треба створити такі умови, щоб бізнесу було цікаво працювати у цій галузі. Потрібно, щоб на наших ринках була відносно недорога та якісна риба. А задля запобігання браконьєрства необхідно здійснювати постійний контроль за виловом та вивести з обігу «тіньову» рибу. Ця програма має бути дієвою, із залученням коштів районних та сільських бюджетів, – наголосив Головко.

Наразі основне завдання фахівців ОДА – повна ідентифікація усіх водних об’єктів, додав заступник голови ОДА Роман Товстий.

Ми уже надали відповідні доручення та залучаємо бюджетні кошти на паспортизацію водойм. Відповідальний орендар на Полтавщині є, – підкреслив Роман Товстий. – Зараз ми бачимо, що ця форма бізнесу вийшла на новий рівень. Вперше за всю історію, у програму розвитку АПК внесли питання рибництва.

Всього ж в області нині налічується 2757 водних об’єктів, з яких 1622 придатні для риборозведення. Проте, здана в оренду підприємцям тільки 841 водойма.

У Полтавській ОДА переконують: зроблять все можливе, аби бізнесмени хотіли вкладати кошти у розведення риби і бачили перспективу такого виду діяльності.

Прес-служба Полтавської ОДА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#риборозведення #Полтавщина
Оголошення
live comments feed...